Puchar Grupy Azoty- Narodowy Program Rozwoju Narciarstwa Biegowego - "Bieg Na Igrzyska"

2015-01-24

W dniu 24 stycznia 2015 roku w Jakuszycach odbyły się zawody w narciarstwie biegowym pod patronatem PZN - "Puchar Grupy Azoty - Narodowy Program Rozwoju Narciarstwa Biegowego - Bieg Na Igrzyska", Zawody na starcie zgromadziły zawodników z klubów z całej Polski trenujących narciarstwo biegowe, w tym 7 zawodników UKS "Mieroszów" - 6 z gimnazjum i 1 z PSP w Kowalowej.

Uczniowe gimnazjum rywalizowali w kategorii Junior C w biegu na dystansie 5 km techniką łyżwową ze startu wspólnego. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli chłopcy. Nasz reprezentant Sebastian Ochap po wytrwałej walce zajął 40 miejsce.

Po chłopcach do rywalizacji stanęły dziewczęta. Najlepiej z naszych zaprezentowała się Ewelina Gierczak, zajmując 32 miejsce, Kinga Kucharska zameldowała się na mecie na 34 pozycji, a tuż za nią na 35 miejscu zawody ukończyła Wiktoria Sobecka. Młodsza z sióstr Gierczak - Weronika uplasowała się na 37 miejscu, wyprzedzając Magdalenę Kosmalską, która zawody ukończyła na 39 pozycji.

Po występie starszych koleżanek do rywalizacji przystąpił - startujący w kategorii Junior E - Bartek Szpargała, który trasę 2km pokonał z 10 czasem, odnotowując kolejny dobry wynik w swojej karierze - zwłaszcza, że był to pierwszy start Bartka w obecnym sezonie.

Chociaż naszym zawodnikom do najlepszych trochę zabrakło, warto kolejny raz podkreślić fakt, że dzięki uczestnictwu w zawodach nasi młodzi sportowcy zbierają kolejne doświadczenia (dotychczas nie wszyscy mieli okazję startu w zawodach ogólnopolskich), mają szansę porównać się z innymi, doskonalić technikę biegową - co przy drugiej z rzędu kapryśnej zimie również ma ogromne znaczenie.