Przegląd projektów edukacyjnych

2012-03-23

21 marca 2012 r. po raz pierwszy w Publicznym Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie odbył się przegląd projektów edukacyjnych, przygotowanych przez uczniów kl. III. Prezentacje rozpoczęła dyrektor szkoły Bożena Filipowska witając autorów, nauczycieli, pod kierunkiem których projekty zostały zrealizowane oraz pozostałych uczniów, głównie klas drugich.

Przegląd odbył się dzięki zaangażowaniu w jego przygotowanie nauczycielki biologii p. Elżbiety Słowińskiej oraz jej asystenta Bartka Przewłockiego z kl. III C. Wszystkie z 13 prezentacji zostały odtworzone w formie filmów nagranych na płyty CD. Projekty edukacyjne dotyczyły różnorodnej tematyki. Rozpoczął je projekt dotyczący "Historii odtwarzania zapisu dźwięku i obrazu" pod kierunkiem p. Beaty Ostrowskiej. Dodatkowo do tej prezentacji uczniowie przygotowali wystawę sprzętu RTV. Inne projekty pozwoliły widzom poznać drogę do sukcesu wielkich polskich sportowców i noblistów. Kilka prezentacji pomogło nam poznać walory przyrodnicze regionu Sudetów Wałbrzyskich, ze szczególnym uwzględnieniem Mieroszowa. Wzbogaciły je przygotowane makiety.

Dla ducha poznaliśmy również poezję Agnieszki Osieckiej. Dziewczęta z klasy III B poprowadziły nas przez wieki, demonstrując modę damską od starożytności po dzień dzisiejszy. Pojawił się również akcent europejski - Kraje niemieckojęzyczne.

Twardo stąpający po ziemi dostali porady od bankowców dotyczące kredytów. Ostatni projekt dotyczył źródeł energii. Całość była ilustrowana dobrze dobraną muzyką, co przyczyniło się do lepszego odbioru. Jedna z grup swój projekt zaprezentowała w formie wystawy na korytarzu - śladem naszych absolwentów.

Projekty edukacyjne zostały zrealizowane etapami. I etap zakończył się 30 IX ? ogłoszeniem tematów. Realizacja wybranych zagadnień trwała do połowy lutego. Przegląd był podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy uczniów i nauczycieli. Całość została zebrana, uporządkowana i zaprezentowana przez p. Elżbietę Słowińską i Bartka Przewłockiego na terenie szkolnej świetlicy.

przygotowała: L. E. Słowińska