Przedszkole i gimnazjum współpracują!

2014-06-25

Pomimo znaczącej różnicy wieku - 10 lat! uczennice naszego gimnazjum z wielką ochotą współpracują z Przedszkolem Miejskim w Mieroszowie. Tegoroczne działania rozpoczęły się już w grudniu podczas realizacji przez grupę Kasztanki Jasełek Bożonarodzeniowych. Uczennice Ewelina Gierczak i Weronika Olejnik - działające w Klubie Filmowym Krzyk zostały poproszone o nagranie przedstawienia i jego późniejszy montaż.

Premiera filmowej wersji Jasełek odbyła się 25 marca 2014 roku w Sali Kinowej naszego gimnazjum. Pokazowi towarzyszyło wielkie podekscytowanie przedszkolaków, którzy w trakcie projekcji śpiewali doskonale znane sobie utwory, odtwarzali swoje kwestie i po raz pierwszy mogli zobaczyć siebie na wielkim ekranie. Premiera zakończyła się słodkim poczęstunkiem, po którym przedszkolaki jeszcze długo nie chciały opuścić murów szkoły.

Kontynuując współpracę z przedszkolem Ewelina i Weronika zaangażowały się również 25 czerwca 2014 roku w organizację jubileuszowego X Przeglądu Twórczości Dziecięcej Wieku Przedszkolnego, pomagając w sprzedaży losów, z których dochód został przekazany na doposażenie przedszkolnego placu zabaw.
Cieszy fakt, że pomimo wielu ważnych nastoletnich spraw uczennice zawsze znajdują czas dla małych koleżanek i kolegów z przedszkola. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszej owocnej współpracy.