Program "Na Własne Konto"

2014-03-24

"Na Własne Konto" to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach Programu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii prowadzonych przez nauczyciela p. Danutę Łepak oraz studenta p. Patrycję Szewczyk. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznali podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. Zrealizowali pięć modułów: postawa przedsiębiorcza, aktywność gospodarcza, pieniądze i bankowość, oszczędzanie i inwestowanie, biznesplan, media, marketing i reklama. Ponadto wyjechali na wycieczkę do banku oraz lokalnego przedsiębiorcy.

Podczas II semestru uczniowie wykorzystują zdobytą wiedzę w praktyce przygotowując pracę konkursową - młodzieżową gazetkę ekonomiczną skierowaną do społeczności lokalnej oraz mini biznesplan jej wydania.

Celem programu "Na Własne Konto" jest:

-poszerzanie wiedzy ekonomicznej uczniów,
-kształtowanie podstaw przedsiębiorczości,
-przekazanie umiejętności świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej,
-zmniejszenie dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą miejską, a młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich.

Więcej informacji można znaleźć na poniższych stronach:
Na Własne Konto
Na Własne Konto - blog