Powiatowa Liga Narciarska

2010-04-09

Powiatowa Liga Narciarska.

W dniu 27 marca 2010 r. w Mieroszowskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste zakończenie Powiatowej Ligii Narciarskiej. Powiatowa Liga narciarska to cykl zawodów w narciarstwie biegowym, podczas których zawodnicy za zajmowane w poszczególnych startach miejsca zdobywają punkty. Suma punktów decyduje o zdobytym miejscu w Lidze Narciarskiej.

Głównym celem Ligi jest popularyzacja narciarstwa biegowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej, jak również wyłonienie najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W skład tegorocznej edycji Ligii wliczano starty w zawodach: Puchar Trójgarbu, Bieg Krasnali, Bieg Gwarków, Bieg Skalnika i Memoriał Staszka Bodzka.

Oprócz najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych w Lidze wyróżnia się także najlepsze szkoły i kluby sportowe.

Nasze gimnazjum reprezentowane było przez dziesięcioro uczniów, którzy na co dzień trenują w przyszkolnym UKS-ie. W kategorii dziewcząt klas pierwszych Natalia Grzeszuk zajęła 2 miejsce, natomiast Karolina Kłysz ukończyła cykl imprez na miejscu 4.

W kategorii dziewcząt klas drugich i trzecich zwyciężyła Edyta Nowak a miejsce 3 zajęła Urszula Żygało.

Równie dobrze spisali się chłopcy. Startujący w kategorii klas pierwszych Jakub Wojtczak zajął miejsce 6, natomiast w kategorii klas drugich i trzecich zwyciężył Dawid Żełajtys, miejsce 2 wywalczył Patryk Dąbrowski . Na miejscu 10 sklasyfikowany został Martin Marcińczyk, Tomasz Grzeszuk zajął 11 miejsce, a Kamil Świątek ukończył Ligę na 12 miejscu.

Dzięki osiągniętym wynikom i zgromadzonym punktom nasza szkoła zajęła 2 miejsce w kategorii gimnazjów.

Reprezentantom naszej szkoły serdecznie gratulujemy.