Poezja Potrzebna Jak Chleb

2013-10-19

Uczniowie naszej szkoły (uczęszczający na zajęcia koła polonistów i koła informatyków) pod opieką pani Bożeny Filipowskiej i p. Beaty Ostrowskiej wzięli udział w Wieczorze Artystycznym pt.: "Poezja potrzebna jak chleb" w ramach XIV Międzynarodowych Dni Poezji Broumov 2013.Odbył się on 19 października 2013 roku o godzinie 17:00 w galerii MCK, ul. Żeromskiego 28. W programie przewidziano wernisaż wystawy fotograficznej "Poezja pejzażu" autorstwa Very Kopeckiej i prezentacje poetyckie uczestników Bromowskich Dni Poezji z Republiki Czeskiej, Słowacji, Ukrainy i Polski.

Wszystkim uczniom biorącym udział w wieczorze artystycznym wiersze bardzo się podobały i wszyscy byli mile zaskoczeni, kiedy na środku pojawił się Wietnamczyk - Lam Quang My mieszkający w Warszawie. Ponadto poznaliśmy dwie polskie poetki z Krakowa: Irenę Kaczmarczyk i Danutę Perier - Berska. Cieszymy się ponieważ panie obiecały nam, że przyjdą do nas, aby poprowadzić warsztaty. Myślę, że wszyscy uczestnicy wieczoru podpiszą się pod słowami Very Kopeckiej: "Poezja jest potrzebna - rozwija myślenie, wyobraźnię, fantazję, uczucia, język, daje inny sposób poznawania. Można rzyć i bez niej, ale bylibyśmy ubożsi o część świata..."