Pierwszy start w biathlonie

2014-12-30

W dniu 30 grudnia 2014 roku w Jakuszycach odbyły się zawody w biathlonie "Mistrzostwa Dolnego Śląska", w których udział wzięło 4 uczniów naszego gimnazjum. Rywalizowali oni w konkurencji- bieg sprinterski. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta pokonywali dystans 4,5 km z dwukrotnym strzelaniem raz w pozycji leżącej i raz w pozycji stojącej. Każdy niecelny strzał skutkował obiegnięciem dodatkowej rundy karnej.

Dla całej czwórki naszych reprezentantów był to debiut w zawodach w biathlonie zimowym.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli chłopcy. Sebastian Ochap podczas strzelania popełnił 7 błędów i w ostateczności zajął 10 pozycje. Tuż po chłopakach na trasę wyruszyły dziewczęta. Najlepiej w debiucie poradziła sobie Ewelina Gierczak, która z 6 "pudłami" zajęła 10 miejsce. Wiktoria Sobecka z 7 niecelnymi strzałami uplasowała się na pozycji 13-tej a tuż za nią na 14 miejscu zawody ukończyła Kinga Kucharska, która myliła się aż 9-krotnie podczas strzelania.

Zawodnicy bardzo przeżywali swój pierwszy udział w zawodach gdzie strzelało się z broni palnej i to właśnie emocje i stres z tym związany był czynnikiem powodującym błędy na strzelnicy. Miejmy nadzieję, że doświadczenie zebrane w trakcie udziału w tych zawodach pozwoli w przyszłości na osiąganie coraz wyższych lokat czego wszystkim serdecznie życzymy.