Pierwsze treningi na śniegu

2014-01-02

W dniach 16-18 grudnia 2013 roku grupa uczniów naszej szkoły trenująca narciarstwo biegowe i biathlon w przyszkolnym UKS-ie wzięła udział w krótkich konsultacjach narciarskich w Jakuszycach.

Trzy dni z rzędu grupa 12 uczniów ćwiczyła swe umiejętności narciarskie na trasach biegowych w Ośrodku Przygotowań Narciarskich "Jakuszyce".
Dla części z nich była to dobra okazja do doskonalenia swej techniki narciarskiej tym bardziej, że w tym samym czasie na trasach tych trenowali czołowi zawodnicy biathlonu i narciarstwa biegowego z całego kraju i można było podpatrzeć technikę i pouczyć się od najlepszych.

Część uczestników stawiała swe pierwsze kroki na nartach, gdyż dopiero swą przygodę z narciarstwem i biathlonem rozpoczęli we wrześniu wstępując w mury naszego gimnazjum. Jak to zwykle bywa, początki bywają trudne, więc nie obeszło się bez wywrotek i upadków. Na szczęście nikt nie odniósł kontuzji.

To co w pierwszym dniu sprawiało wiele problemów po trzech dniach spędzonych na śniegu stało się już "łatwizną", podstawowe elementy techniki narciarskiej łyżwowej zostały opanowane a zjazdy nie sprawiały już większych problemów.

Bez obaw więc oczekiwać możemy na pierwsze starty w zawodach.

Sławomir Foryś