Pierwsze przetarcie po zimie

2015-04-10

Nasi biathloniści jeszcze nie zapomnieli o zimie, a już rozpoczęli przygotowania do sezonu letniego biorąc udział w zawodach w biegach przełajowych, które odbyły się 10 kwietnia 2015 roku w Boguszowie Gorcach rozpoczynając "7 Boguszowską Ligę Biegów Przełajowych".

W zawodach udział brali uczniowie ze szkół z: Boguszowa Gorce, Czarnego Boru, Lubawki, Pisarzowic, Walimia i oczywiście nasze gimnazjum z Mieroszowa.

Biegi gimnazjalistów odbywały się w 2 kategoriach: klasy I i II - 1 kategoria, klasy III -2 kategoria.

Uczniowie klas pierwszych i drugich walczyli na trasie 1600 metrów.
W rywalizacji dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Sobecka - 1. miejsce, na
4. miejscu finiszowała Magdalena Kosmalska a Weronika Gierczak zajęła 9. miejsce.
Po dziewczętach do rywalizacji przystąpili chłopcy. Niezły wynik osiągnął Sebastian Ochap zajmując dobrą 6 lokatę.

W kategorii klas III na dystansie 2 km wśród dziewcząt znakomitym biegiem popisała się Kinga Kucharska, która podobnie jak jej młodsza koleżanka zwyciężyła, Ewelina Gierczak finiszowała tuż za podium na 4. pozycji.

Sławomir Foryś