PATRYK DĄBROWSKI - MISTRZEM W BIATHLONIE LETNIM

2010-04-30

PATRYK DĄBROWSKI - MISTRZEM W BIATHLONIE LETNIM.

W ostatni piątek maja (28.05.2010) na stadionie w Sobieszowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Jeleniej Góry w biathlonie letnim. Zawody te są sprawdzianem umiejętności biatlonowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, rozgrywane corocznie mają na celu wyłapywanie talentów sportowych w naszym województwie. Wielu uczniów, którzy startowali w tych zawodach i osiągnęli sukces kontynuuje swą karierę w twej dyscyplinie sportowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Reprezentacja naszej szkoły składała się tylko z 5 osób, ale po cichu można było liczyć na sukces, zwłaszcza po bardzo udanych występach w zimie.
Zawodnicy do pokonania mieli dystans 3 kilometrów i dwukrotną wizytę na strzelnicy ze strzelaniem w postawie leżąc. Najlepiej na trasie i strzelnicy spisał się Patryk Dąbrowski, który spudłował tylko dwukrotnie i z 30 sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem zwyciężył w tych zawodach. Równie dobrze spisał się Dawid Żełajtys, który trzykrotnie spudłował na strzelnicy i zajął 5 miejsce, tracąc do drugiego zawodnika zaledwie 8 sekund. Troszkę gorzej na strzelnicy poszło Kamilowi Świątkowi, który spudłował pięciokrotnie, ale dzięki dobremu biegowi zajął 12 miejsce, wyprzedzając swego kolegę Martina Marcińczyka, który był 13 z 3 niecelnymi strzałami. Niestety, nie udał się występ jedynej naszej reprezentantce Edycie Nowak, która myliła się na strzelnicy aż 7 razy i zajęła dopiero 17 miejsce.

Podsumowując zawody, można śmiało stwierdzić, iż uczniowie naszego gimnazjum trenujący w przyszkolnym UKS-ie zdecydowanie stanowią o sile szkolnego biathlonu w naszym województwie.