Okazały występ zawodników UKS Mieroszów

2014-04-15

Okazały występ zawodników UKS Mieroszów.
Zawodnicy skupieni w UKS Mieroszów wystartowali 15 kwietnia 2014 w Finale Dolnośląskim Wiosennych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Mietkowie-Borzygniewie.
Przy wietrznej i deszczowej pogodzie na błotnistych trasach nad Zalewem Mietkowskim rywalizację podjęło blisko 800 zawodników i zawodniczek z całego Dolnego Śląska, a wśród nich 14 młodych biegaczy z Mieroszowa.
Jako pierwszy na trasę 600m wyruszył Bartek Szpargała ze Szkoły Podstawowej w Kowalowej, który w stawce 84 zawodników zajął wspaniałe 8 miejsce (2 w powiecie wałbrzyskim) w roczniku 2003-2004, tylko nieznacznie ulegając rywalom.
Kolejnym biegiem z udziałem naszych zawodników był dystans 1000m dziewcząt rocznik 2000. Tu wystąpiły, osiągając wspaniałe wyniki, Wiktoria Sobecka (3 miejsce), Magda Kosmalska (7 miejsce) i Weronika Gierczak (14 miejsce). Dziewczyny okazały się jednocześnie najlepszymi przedstawicielkami powiatu wałbrzyskiego w tej kategorii wiekowej.

Równie wartościowe wyniki osiągnęli chłopcy w tej kategorii wiekowej - Kamil Namlik (17 miejsce) i Adrian Rogulski (21 miejsce) - plasując się jednocześnie na 2 i 3 miejscu wśród przedstawicieli naszego powiatu. W tej kategorii wiekowej startowało 60 dziewcząt i 82 chłopców.

Wstydu nie przynieśli, a wręcz przeciwnie - wiele radości dostarczyli również starsi zawodnicy UKS Mieroszów - roczniki 1998 i 1999 (II i III klasa).

Tu wśród dziewcząt (na dystansie 1200 m) na piątkę - i to dosłownie - 5 miejsce (najlepsze z zawodniczek powiatu wałbrzyskiego) zajęła Martyna Foryś. Tuż za nią na 7 miejscu (3 w powiecie) przybiegła Kinga Kucharska, 25 (3 w powiecie) była zmagająca się z urazem Ewelina Gierczak, a na miejscu 45 znalazła się Aleksandra Szeszko. Rywalizowało 81 zawodniczek.

Największa konkurencja niewątpliwie panowała wśród chłopców w tej kategorii wiekowej, którzy rywalizowali na trasie długości1500m. Zawody ukończyło 107 zawodników, a wśród nich na 15 miejscu (3 w powiecie) Michał Lipka. 25 (6 w powiecie) był Krystian Gonera.

Ponadto w tej kategorii wystąpili również uczniowie mieroszowskiego gimnazjum Marek Jakubowski (46 miejsce) i Mikołaj Szeszko (60 miejsce).
Kapitalne występy młodych sportowców pozwoliły sklasyfikować Publiczne Gimnazjum im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie na 2 miejscu w klasyfikacji szkół gimnazjalnych, co jest niebywałym, godnym odnotowania sukcesem.
Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja gmin i powiatów do XV Igrzysk LZS. Nasi zwodnicy zdobyli 92 punkty, sytuując naszą gminę na 12 (na 34 sklasyfikowane) miejscu, w rywalizacji wewnątrz-powiatowej ulegając tylko koleżankom i kolegom z Czarnego Boru (156 punktów). Natomiast wspólnie ze wspomnianym Czarnym Borem (5miejsce w rywalizacji gmin) i niewielką pomocą zawodnika z Boguszowa-Gorc wywalczyliśmy 4 miejsce dla powiatu wałbrzyskiego (na 19 sklasyfikowanych).
GRATULUJEMY!!!