Ogólnopolski sprawdzian w biegach przełajowych dla narciarzy

2014-10-04

W sobotę 04 października 2014 roku w Lubawce odbył się " XXXI OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN BIEGOWY SZKÓŁ I SEKCJI NARCIARSTWA BIEGOWEGO", w którym udział wzięło 5 uczniów naszej szkoły- zawodników UKS "Mieroszów". Rywalizowali oni w biegu przełajowym na trudnej i wymagającej trasie o długości 3 km. Start do biegów odbywał się metodą interwałową, tzn. zawodnicy ruszali na trasę co 30 sekund a o kolejności na mecie decydował czas, w którym pokonali dystans.

W kategorii Junior C (uczniowie klas II-III) jedyny nasz reprezentant Sebastian Ochap po bardzo dobrym występie zajął wysokie 5 miejsce tracąc do podium zaledwie 15 sekund.

W kategorii Juniorka C (uczennice klas II-III) wspaniały występ zaliczyła Wiktoria Sobecka zajmując 3 miejsce(strata do drugiej niecałe 5 sekund), równie dobrze pobiegła Kinga Kucharska, która z kilkusekundową strata do Wiktorii uplasowała się na 5miejscu. Ewelina Gierczak pozaciętej walce z trudnościami trasy oraz bolesną kontuzją zajęła dobrą 11 pozycję a tuż za nią na 12 miejscu zawody ukończyła jej młodsza siostra Weronika Gierczak.

Zawody te były ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającym się sezonem zimowym i jak widać po osiągniętych wynikach z wielkim optymizmem należy spodziewać się wspaniałych występów w biegach narciarskich i biathlonie. Gratulujemy, ściskamy kciuki i życzymy powodzenia.