OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O PARKACH KRAJOBRAZOWYCH

2015-10-29

W październiku 2015 r. odbył się etap szkolny w/w konkursu. W konkursie wzięło udział 44 uczniów. Zakres materiału obejmował program nauczania biologii i geografii
w gimnazjum, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących ekologii i ochrony przyrody.
Etap szkolny wygrały następujące osoby z klas trzecich:

1. Weronika Gierczak
2. Elżbieta Szalanda.
3. Hubert Woszczek.
4. Dominik Ilczyszyn.

W styczniu 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się III etap konkursu tzw. parkowy. Drużyna z Jedliny Zdroju zajęła 1. miejsce. Reprezentacja naszej szkoły zajęła w nim 2. miejsce. Wynik był sumą punktów uzyskanych przez uczniów tworzących drużynę. Konkurs miał formę testu, który składał się z pytań ogólnych oraz z pytań dotyczących wiedzy o Parkach Krajobrazowych Dolnego Śląska. Pani Dyrektor Anna Kulińska wręczyła dyplomy dla uczestników. Następnie zaprosiła wszystkich obecnych na poczęstunek.