Naukowo - odjazdowo we Wrocławiu!!!

2011-10-02

W sobotę 01 października 2011 r. o godz. 8.00 uczestnicy Szkolnego Koła Naukowego wyruszyli do Wrocławia. Zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze przy Uniwersytecie Wrocławskim oraz Ogród Zoologiczny

. Naszym celem było pogłębienie wiedzy z biologii, a w szczególności poznanie przystosowania zwierząt w budowie do środowiska i trybu życia. Mogliśmy podziwiać okazy kręgowców występujących w Europie, jak i na innych kontynentach.

Nasz podziw wzbudziła wystawa tematyczna "Owady i ich znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka". Uczniowie przygotowywali prezentacje w formie dowolnej np.: poster, album, prezentacja multimedialna. Wszystkie wykonane zostały na wysokim poziomie.

Nad wszystkim czuwały opiekunki p. Anna Szwalec i p. Longina Elżbieta Słowińska.

Wycieczka finansowana była w całości przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach uczestnictwa w projekcie "Akademia Uczniowska".

Muzeum Przyrodnicze – wystawa kręgowce.Muzeum Przyrodnicze – wystawa kręgowce.

Strusie w Ogrodzie Zoologicznym.Strusie w Ogrodzie Zoologicznym.

Chwila relaksu… Chwila relaksu…