Nasze uczennice w Kursie Internetowym Filmoteki Szkolnej

2014-01-27

W styczniu zakończył się Kurs Internetowy dla uczniów organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Filmoteka Szkolna Akcja! W tej edycji naszą szkołę reprezentowały uczennice Ewelina i Weronika Gierczak, Weronika Olejnik, Wiktoria Sobecka oraz Nikola Bencal, które stworzyły ekipę filmową KrzyK.
W ramach kursu uczestniczki poznały tajniki tworzenia i mówienia o filmach od strony teoretycznej i praktycznej. Wiedza ta była przekazywana w formie modułów, po zapoznaniu się z nimi każda z grup musiała wykonać zadania dotyczące omawianego tematu oraz napisać sprawozdanie podsumowujące swoją pracę. Podczas kursu uczniowie mogą wymieniać się swoimi spostrzeżeniami na uczniowskim forum oraz poprzez samodzielne prowadzenie bloga.
Dziewczyny dziarsko przeszły przez wszystkie sześć modułów, wybierając ścieżkę reżysera filmowego. Ich pracą finałową była etiuda filmowa utrzymana w konwencji horroru pod tytułem "Czas Grozy". Podsumowując swoje działania w kursie uczestniczki podkreślały bardzo wysoką jakość i przydatność materiałów, rewelacyjny kontakt z mentorką grupy, ale przede wszystkim odczuwały satysfakcję z ogromu dobrej zabawy, która towarzyszyła udziałowi w tym przedsięwzięciu.
DZIEWCZYNOM GRATULUJEMY, A POZOSTAŁYCH SZKOLNYCH FILMOWCÓW ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI KURSU!!!