NASI W XIII KONKURSIE MAŁY POLIGLOTA

2016-03-13

Już po raz trzynasty uczniowie klas drugich powiatu wałbrzyskiego mieli okazję zmierzyć się w lingwistycznych potyczkach organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu. Konkurs sprawdzał znajomość przede wszystkim języka angielskiego, ale również drugiego wybranego języka - w przypadku naszych uczniów - języka niemieckiego oraz języka fikcyjnego, który w swoim założeniu bada predyspozycje do nauki języków obcych.

Nasze Gimnazjum również wystawiło swoją reprezentację. W tym roku w konkursie wzięli udział: Karolina Dymlang, Wiktoria Kałuża, Kornelia Kołodziej, Martyna Kruk, Jacek Bogdan, Hubert Burzyński, Wojtek Czerwonka, Konrad Jaroszewski, Kacper Stelmach i Tomasz Szczepaniak.

Niestety nie udało nam się zakwalifikować do ścisłego finału - Kacprowi Stelmachowi zabrakło PECHOWO, jak na 13-ty konkurs przystało - jednego punktu, aby znaleźć się w kolejnym etapie konkursu. Nie poddajemy się i uczymy się dalej - kolejne konkursy przed nami 