Narciarze rozpoczęli sezon.

2010-12-30

NARCIARZE ROZPOCZĘLI SEZON

Od mocnego akcentu sezon zimowy rozpoczęli narciarze biegacze, trenujący w przyszkolnym klubie UKS Mieroszów.

W dniu 30.12.2010 r. w Jakuszycach odbyły się zawody w narciarstwie biegowym o randze wojewódzkiej Bieg Sylwestrowy, w których udział wzięło 6 uczniów naszego gimnazjum. Rywalizowali oni w biegu na dystansie 5 km techniką dowolną.

W kategorii Junior C najlepiej spisał się Patryk Dąbrowski, który po zaciętej walce na finiszu wywalczył 2 miejsce, równie dobrze pobiegł Dawid Żełajtys, który finiszował na 6 pozycji. Martin Marcińczyk zajął 15 miejsce.

W rywalizacji dziewcząt w tej kategorii jedyna nasza reprezentantka Edyta Nowak zajęła wysokie 7 miejsce.

W kategorii Junior D bardzo dobrze spisał się Krystian Gawlik, który zajął miejsce 4 (był to pierwszy start tego ucznia w zawodach). W tej samej kategorii w rywalizacji dziewcząt wspaniałym biegiem popisała się Karolina Turkowicz, która zajęła 2 miejsce tracąc do pierwszej na mecie zaledwie 9 sekund.

Na początku nowego roku tj.08 stycznia w Ostre-Zimnik (Beskidy) odbył się Bieg Dudka (impreza masowa o zasięgu ogólnopolskim). W zawodach tych udział wzięło 4 uczniów naszego gimnazjum którzy reprezentowali nasz gminę. W biegu na dystansie 3 km techniką klasyczna zajęli następujące pozycje: Turkowicz Karolina - 4 miejsce, Żuk Kamila - 8 miejsce, Nowak Edyta - miejsce 7 i Krystian Gawlik -14 miejsce.

Tydzień później tj. 15.01.2011 roku w Jakuszycach odbyły się zawody w narciarstwie biegowym w ramach Narodowego Programu Rozwoju biegów Narciarskich „ Bieg na Igrzyska”. Zawody te przyciągnęły na Polanę Jakuszycką zawodników z 42 klubów całej Polski. W zawodach tych udział wzięła niestety tylko jedna uczennica naszej szkoły Karolina Turkowicz, która rywalizując w kategorii Junior D w biegu na dystansie 3km techniką klasyczną

zajęła wysokie 13 miejsce.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy