NARCIARSTWO ZJAZDOWE - PASJA WOJTKA CZERWONKI

2014-12-24

Uczeń klasy I c Wojciech Czerwonka już od września przygotowywał się do startów
w Młodzieżowym Pucharze Polski w narciarstwie zjazdowym. Trenował w austriackich Alpach na lodowcu Kaunertal i Pitztal z zawodnikami z Pucharu Świata.

Po treningu z reprezentantem Kanady Janem Hudecem.

W dniach 20-21 grudnia odbyła się pierwsza edycja Młodzieżowego Pucharu Polski w Suchem nieopodal Zakopanego. W konkurencjach alpejskich rywalizowali zawodnicy z 15 klubów, a wśród nich Wojciech Czerwonka w barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego "TOM- SKI MIEROSZÓW".

Tak Wojtek koncentrował się przed startem.

Pierwszy start w Pucharze Polski przyniósł wielki sukces- I miejsce w slalomie specjalnym.

20 grudnia 2014 r. Wojtek pokonał 29 zawodników i stanął na najwyższym stopniu podium. Drugi dzień nie był tak szczęśliwy, gdyż Wojtek wypadł z trasy drugiego przejazdu slalomu i nie ukończył zawodów, a po pierwszym przejeździe zajmował drugie miejsce.

Kolejna edycja odbywała się na Dolnym Śląsku w ośrodku narciarskim Czarna Góra.

Wojtek znalazł się tuż za podium, zajmując IV miejsce w slalomie gigancie.

Wojtek dzieli swoją radość, ze starszym kolegą, z kolejnego zwycięstwa w slalomie specjalnym, który odbył się 12 grudnia 2015 r w Krynicy Zdrój na stacji narciarskiej Słotwiny.