Nakręcona Klasa

2013-06-25

"Nakręcona klasa"

Konkurs szkolny "Nakręcona klasa" został zorganizowany drugi rok z rzędu. Jest to konkurs, którego celem jest zebranie jak największej liczby plastikowych nakrętek po napojach (w kilogramach). Konkurs jest międzyklasowy i trwa cały rok szkolny. Nagrodą jest kwota 100 zł., którą klasa otrzyma na "własne" wydatki.

Celem nadrzędnym konkursu był udział w akcji charytatywnej, a zebrane korki przekazano na rzecz potrzebujących dzieci.

Takie akcje uczą od najmłodszych lat jak drobne, nic nie znaczące przedmioty zamieniać w dobry gest i uczynek.

W tegorocznym konkursie zebrano ponad 180 kg. nakrętek, z podziałem na klasy:
1 miejsce - klasa 2b i 2c (po 39 kg.)

3 miejsce - klasa 3a (32, 2 kg.)
4 miejsce - klasa 1a (17,5 kg.)
5 miejsce- obsługa i nauczyciele (15,2kg.)
6 miejsce -klasa 2a (12,2kg.)
7 miejsce - klasa 3c (9,4kg.)
8 miejsce - klasa 1b (8,8kg.)
9 miejsce - klasa 3b (8,2kg.)

W związku z tym, że dwie klasy zajęły pierwsze miejsce, opiekun SU wraz z Dyrektorem pozyskały dodatkowe fundusze od Rady Rodziców.
Wszyscy uczniowie otrzymali słodycze. Gratuluję i dziękuję

Opiekun SU