Nagrodzeni w VII szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych

2014-02-07

Zwycięzcy VII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zostali nagrodzeni dyplomami i publikacjami wydawnictwa Oxford University Press na apelu szkolnym dnia 7 lutego 2014 roku.

Udział w konkursie wzięło 13 uczniów ze wszystkich poziomów klas.

10 grudnia 2013 roku uczniowie musieli zmierzyć się z 20 pytaniami zamkniętymi
i 10 pytaniami otwartymi. Pytania dotyczyły szeroko rozumianej historii, geografii, polityki takich krajów anglojęzycznych, jak Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii, Kanady i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Na podstawie zdobytych punktów jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce - Martyna Drenia /kl. 3b/
II miejsce - Natalia Wiatrów /kl. 3a/
III miejsce - Paulina Szmulik /kl. 2a/
Wyróżnienie - Hubert Woszczek /kl. 1c/

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych konkursach.