Na własne konto

2013-11-12

Na własne konto

"Na własne konto" to program edukacji ekonomicznej, który będzie realizowany w czasie ferii zimowych przez uczniów Publicznego Gimnazjum im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie pod kierunkiem p. Danuty Łepak, a którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
W ramach Programu uczniowie uczestniczyć będą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.
Celem Programu jest:
- poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów,
- kształtowanie postaw przedsiębiorczych,
- przekazanie umiejętności świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej,
- zmniejszenie dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą miejską a młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich.

Więcej informacji na temat Programu: www.nawlasnekonto.pl
Danuta Łepak