Mistrzyni Polski w biathlonie

2012-03-09

W dniach 08-11 marca 2012 roku w Zakopanem odbyły się zawody w biathlonie "Centralne Zawody Młodzików" - Mistrzostwa Polski dla tej kategorii wiekowej. Udział w nich wzięły dwie uczennice naszego gimnazjum, które wystartowały w dwóch biegach indywidualnych.

W pierwszym dniu rozegrane zostały biegi długie na dystansie 6 km z trzema strzelaniami. Za każdy niecelny strzał zawodnik otrzymywał 30 sekund kary, którą dopisywało się do czasu biegu. Wielkim sukcesem zakończył się start Kamili Żuk, która myliła się podczas strzelania sześciokrotnie lecz mimo to zwyciężyła zdobywając tytuł - Mistrzyni Polski !!! na tym dystansie.

Wspaniały wynik osiągnęła również Karolina Turkowicz, która popełniła 8 błędów podczas strzelania ale dzięki dobremu biegowi zdołała zająć wysokie 6 miejsce.

W drugim dniu zawodów rozegrano biegi sprinterskie na dystansie 4,5 km z dwoma strzelaniami. Każdy niecelny strzał skutkował obiegnięciem dodatkowej rundy karnej. Również i w tej konkurencji obie nasze zawodniczki wypadły wspaniale. Karolina Turkowicz zajęła 4 miejsce tracąc do pozycji medalowej zaledwie 19 sekund a Kamila Żuk z 7 rundami karnymi wywalczyła 6 pozycję.

Dla obu tych zawodniczek były to pierwsze starty w biathlonie zimowym gdzie strzelanie odbywało się z broni palnej KBKS a zarazem pierwszy udział w imprezie o tak wysokiej randze, dlatego też wyniki przez nie osiągnięte tym bardziej podkreślają jak ogromny jest to sukces.