Mistrzostwa Szklarskiej Poręby w biathlonie letnim

2014-05-17

Mistrzostwa Szklarskiej Poręby w biathlonie letnim

W dniu 17 maja 2014 roku w Szklarskiej Porębie odbyły się zawody
"Mistrzostwa Szklarskiej Poręby w biathlonie letnim", w których udział wzięło 8 uczniów gimnazjum z Mieroszowa -zawodników UKS "Mieroszów".
W deszczowej aurze rywalizowali oni na dystansie 2,5 km z dwoma strzelaniami w pozycji leżącej, za każdy niecelny strzał doliczano 30 sekund kary do czasu biegu. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli chłopcy.

Michał Lipka pomylił się 3-krotnie podczas pierwszego strzelania i pomimo bezbłędnego drugiego strzelania ukończył zawody na 11 miejscu. Znacznie lepiej wiodło się na strzelnicy Krystianowi Gonerze, który zaliczył tylko jeden błąd podczas strzelania i po znakomitym biegu wywalczył II miejsce.

Po chłopcach na trasę wyruszyły dziewczęta. Jako pierwsza pobiegła Magdalena Kosmalska, która dwukrotnie bezbłędnie strzelała, na trasie nie szczędziła sił co w efekcie dało jej I miejsce. Tuż za nią na trasę wyruszyła Weronika Gierczak, która raz spudłowała podczas dwóch strzelań ale dzięki

dobremu biegowi zdołała wywalczyć 4 miejsce wyprzedzając kolejna naszą zawodniczkę o 0,2 sekundy. Wiktoria Sobecka zajęła 5 miejsce pudłując dwukrotnie podczas strzelania.

Przy coraz mocniej padającym deszczu na trasę wyruszyły Kinga Kucharska a po niej Martyna Foryś. Kinga podczas pierwszego strzelania zanotowała dwa pudła i dołożyła kolejne w drugim strzelaniu, dzielnie walczyła na trasie co pozwoliło jej zająć 10 miejsce.

Martyna Foryś raz pomyliła się podczas strzelania i po znakomitym biegu na ostatniej pętli zdołała wywalczyć III miejsce. BRAWO!!!

Wyniki osiągnięte przez naszych uczniów zasługują na szczególne uznanie gdyż w rywalizacji z zawodnikami uczęszczającymi do gimnazjów przy Szkołach Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie czy Dusznikach Zdroju już na starcie stoją na gorszej pozycji ze względu na warunki przygotowań, sprzęt czy chociażby nakłady na szkolenie młodych sportowców.