Mistrzostwa Szklarskiej Poręby w biathlonie letnim.

2010-09-30

Mistrzostwa Szklarskiej Poręby w biathlonie letnim.

W ostatnim dniu września w Szklarskiej Porębie odbyły się zawody w biathlonie letnim - Mistrzostwa Szklarskiej Poręby.

W zawodach tych udział wzięło siedmioro uczniów naszej szkoły. Są to zawodnicy na co dzień trenujący w przyszkolnym UKS-ie.

Startujący w kategorii gimnazjum (zarówno dziewczęta, jak i chłopcy) do pokonania mieli trasę 2 km z dwoma strzelaniami z broni pneumatycznej z postawy leżąc.

Dzięki dwukrotnemu bezbłędnemu strzelaniu i dobremu biegowi Karolina Turkowicz zwyciężyła w tych zawodach, na drugim miejscu także bezbłędnie strzelając i dobrze biegnąc znalazła się Edyta Nowak. Równie wysokie miejsce zajęła Kamila Żuk - wywalczyła 6 lokatę, Karolina Kłysz popełniła na strzelnicy więcej błędów od swych koleżanek i zajęła 13 miejsce.

Znakomicie wyglądała także lista wyników w kategorii chłopców. Patryk Dąbrowski z 1 niecelnym strzałem zwyciężył, wyprzedzając nieznacznie drugiego na mecie Dawida Żełajtysa, który strzelał bezbłędnie, a Martin Marcińczyk z 4 niecelnymi strzałami zdołał zając 5 miejsce dzięki bardzo dobremu biegowi.

Wspaniałe wyniki osiągnięte przez naszych uczniów sprawiły, że w rywalizacji drużynowej zajęliśmy 1 miejsce, zdobywając Puchar Szklarskiej Poręby.

Te wspaniałe wyniki są świetnym prognostykiem przed zbliżającym się sezonem zimowym.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych sukcesów.