MISTRZOSTWA POLSKI W BIATHLONIE LETNIM

2016-07-01

W dniach 01 - 04. 07. 2016r. W Czarnym Borze odbyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim, w których udział wzięło pięciu zawodników UKS "Mieroszów", w tym troje uczniów naszego gimnazjum.

W pierwszym dniu rywalizacji odbyły się biegi długie. W rywalizacji juniorek młodszych Martyna Foryś w biegu na dystansie 4km z 4 strzelaniami zajęła 13. miejsce, w kategorii młodziczek w rywalizacji na dystansie 3 km z 3 strzelaniami Wiktoria Sobecka również ukończyła zmagania na 13 pozycji a Weronika Gierczak zajęła 21 miejsce. Najlepszy wynik z naszych zawodników uzyskał Sebastian Ochap startujący w kategorii młodzika (zajął 11. miejsce).
W najmłodszej kategorii - młodzika młodszego Bartłomiej Szpargała ukończył zawody na 19. pozycji.

W ostatnim dniu zawodów rozegrano biegi sprinterskie. Martyna Foryś ukończyła rywalizację na pozycji 17-tej, w kategorii młodziczek Wiktoria Sobecka zajęła także 17. miejsce, Weronika Gierczak tym razem ukończyła zawody na 24. miejscu. Również nie najlepszy start zanotował Bartłomiej Szpargała zajmując odległą 36. pozycję. Na uznanie zasługuje wynik osiągnięty przez naszego młodzika Sebastiana Ochapa, który po zaciętej walce zajął bardzo dobre 8. miejsce, niewiele tracąc do zwycięzcy tego biegu. Wyniki osiągnięte przez Sebastiana pozwalają optymistycznie patrzeć na jego sportową karierę, którą zamierza rozwijać w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Pozostali zawodnicy, aby liczyć na miejsca w pierwszej dziesiątce w zawodach rangi

Mistrzostw Polski muszą jeszcze solidniej potrenować.