Mistrzostwa Młodzików w biathlonie letnim

2011-10-08

W dniach 07-08 października 2011r w Czarnym Borze odbyły się "Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biatlonie letnim", w których udział wzięły dwie uczennice naszej szkoły.
Zawody te posiadają wysoką rangę, gdyż w kraju ważniejsze są tylko Mistrzostwa Polski. Obie nasze reprezentantki startowały po raz pierwszy w zawodach biatlonowych, w których strzela się z ostrej amunicji z karabinka KBKS, dlatego wyniki przez nie osiągnięte zasługują na wielkie uznanie, gdyż w swej kategorii są najmłodsze i rywalizują z zawodniczkami o dwa lata starszymi od siebie.

W pierwszym dniu rozegrano biegi długie na dystansie 3km z trzema strzelaniami. Każda pomyłka na strzelnicy skutkowała dopisaniem 30 sekund do czasu końcowego. Dobry wynik w tej konkurencji osiągnęła Karolina Turkowicz, która ukończyła zawody na 7 miejscu. Kamila Żuk zajęła 14 miejsce, gdyż na każdym strzelaniu pojawiały się drobne problemy z karabinkiem.

W drugim dniu rozegrano biegi sprinterskie na dystansie 2km z dwoma strzelaniami, gdzie każdy niecelny strzał powodował obiegnięcie dodatkowej rundy karnej. Tym razem popisała się Kamila Żuk, która po dobrym biegu ukończyła zawody na 4 miejscu, przegrywając medal o 1 sekundę, natomiast Karolina Turkowicz zajęła 13 pozycję.

Gratulujemy wyników i czekamy na dobre wyniki w biathlonie zimowym.