Mistrzostwa Karkonoszy.

2011-01-21

MISTRZOSTWA KARKONOSZY

W dniach 21-22.01.2011r w Jakuszycach odbyły się zawody w narciarstwie biegowym Mistrzostwa Karkonoszy – XI memoriał im. Jana Mądrego. Zawody te o randze ogólnopolskiej skupiły na starcie zawodników z najlepszych klubów narciarskich z całej Polski, oczywiście nie zabrakło w nich zawodników UKS „Mieroszów” uczniów naszego gimnazjum.

W pierwszym dniu rozegrano biegi indywidualne techniką klasyczną. W kategorii Junior C w biegu na dystansie 3km startowało trzech uczniów naszej szkoły. Najlepszy wynik osiągnął Patryk Dąbrowski, który zajął 17miejsce, Dawid Żełajtys zdobył 26 pozycję a Martin Marcińczyk był 32. W kategorii dziewcząt –Juniorka C-również w biegu na dystansie 3km wystartowały dwie nasze zawodniczki, lepsza okazała się Edyta Nowak – 18 miejsce, a na pozycji 33 zawody ukończyła Karolina Kłysz.

W kategorii Junior D w biegu na dystansie 2,5 km jedyny nasz reprezentant Krystian Gawlik zajął 14 pozycję. W tej samej kategorii wśród dziewcząt wspaniale spisała się Karolina Turkowicz, która zajęła 8 miejsce a Kamila Żuk była 11.

W drugim dniu rozegrane zostały biegi techniką łyżwową ze startu wspólnego. W rywalizacji Juniorów C na dystansie 5km znakomicie pobiegli Patryk Dąbrowski i Dawid Żełajtys, którzy zajęli kolejno 9 i 10 pozycję, Martin Marcińczyk uplasował się na miejscu 36.

Wśród dziewcząt dobry występ zaliczyła Edyta Nowak, która była 17 a Karolina Kłysz zajęła 37 miejsce.

W kategorii Junior D w biegu na dystansie 2,5 km jedyny nasz reprezentant Krystian Gawlik zaliczył kolejny dobry start zajmując 14 pozycję. W rywalizacji dziewcząt wspaniałą niespodziankę sprawiła Karolina Turkowicz, która po zaciętym finiszu wywalczyła 4 miejsce a jej klubowa rywalka Kamila Żuk osiągnęła równie wysoką 7 lokatę.

GRATULACJE!!!