Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w biathlonie

2013-02-23

W dniach 23-24luty 2013r w Duszniki Zdrój odbyły się zawody w biathlonie
"Makroregionalne mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików", w których udział wzięło 4 uczniów naszego gimnazjum.
W pierwszym dniu odbyły się biegi sprinterskie na dystansie 4 km dla młodzików i 3 km dla młodziczek z dwoma strzelaniami, gdzie za niecelny strzał należało obiec dodatkową rundę karną.
W kategorii młodzików wystąpił Krystian Gawlik, który pomimo nie najlepszego strzelania ale dzięki dobremu biegowi zdołał wywalczyć wysokie 6 miejsce.

W kategorii młodziczek wystąpiły trzy nasze uczennice.
Karolina Turkowicz i Martyna Foryś podczas strzelania popełniły dużo błędów i w ostateczności zajęły w kolejności 12 i 13 miejsce.

Bardzo dobre wyniki strzelania i wspaniały bieg Kamili Żuk zaowocowały zdobyciem przez nią złotego medalu i tytułu Mistrzyni Dolnego Śląska.

W drugim dniu odbyły się biegi indywidualne, gdzie młodzicy walczyli na dystansie 6km a młodziczki na trasie 4,5 km. Podczas biegu trzykrotnie wykonywali strzelanie a niecelny strzał skutkował doliczeniem karnych minut do czasu biegu.
Krystian Gawlik poprawił się w porównaniu do poprzedniego dnia i zajął 5 miejsce. Podobnie Karolina Turkowicz, która rywalizację ukończyła na pozycji 9-tej a Martyna Foryś zajęła 11 miejsce. O dużym pechu może mówić Kamila Żuk, która miała duże kłopoty z bronią na strzelnicy, straciła przez to dużo czasu co kosztowało ją to medal- ostatecznie zajęła 4 miejsce.
Wszystkim należą się serdeczne gratulacje.