MISTRZ SZYBKIEGO RACHUNKU 2012

2012-05-02

W maju b.r. szkolnego odbył się Szkolny Konkurs "Mistrz Szybkiego Rachunku" dla klas I - III. Konkurs miał na celu propagowanie matematyki. Świadomym zamierzeniem organizatorki było sprawdzenie umiejętności szybkiego i pamięciowego liczenia uczniów gimnazjum. Łącznie brało udział 120 uczniów z wszystkich klas. Konkurs został rozegrany na poziomach roczników. Nauczycielka matematyki - Anna Szwalec opracowała 3 rodzaje testów - dla każdego rocznika inny uwzględniający stopień wymagań. Każdy arkusz zawierał 40 działań rachunkowych wymagających od ucznia wykonania obliczeń z zastosowaniem poznanych praw działań na liczbach.

Uczniowie chętnie przystąpili do rozwiązywania zadań. Konkurs cieszył się uznaniem uczniów, został sprawdzony i oceniony przez nauczycieli matematyki wg spójnych kryteriów.

Wyniki poszczególnych roczników:

PoziomI MejsceII MiejsceIII Miejsce
Klasy IForyś MartynaUrbanik IzabelaGałązka Piotr
Klasy IIMatusik PaulinaPartyńska Wioletta Prasek Maciej
Kucharska Karolina
Klasy IIILizak MartynaChwałek MartaGroszek Marta

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym, którym się nie udało życzymy powodzenia w następnych latach.

Nagrody książkowe w każdej kategorii zostały pozyskane od Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego w ramach sponsoringu. Pozostałe publikacje i broszury oraz mapy ufundowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy".