Mieroszowskie Nadzieje Biathlonowe

2013-04-29

W poniedziałek 29 kwietnia na boisku przy PSP w Kowalowej młodzież gimnazjalna trenującą biathlon w Uczniowskim Klubie Sportowym "Mieroszów" zorganizowała w ramach projektów uczniowskich imprezę dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Mieroszów.

Imprezą tą były zawody sportowe w biathlonie letnim pod nazwą "Mieroszowskie Nadzieje Biathlonowe". Celem imprezy było zainteresowanie, zachęcenie uczniów podstawówek do uprawiania sportu, propagowanie zdrowego stylu spędzania czasu wolnego oraz promocja biathlonu jako ciekawej dyscypliny sportu. Ponadto organizatorzy - młodzież gimnazjalna poznawała tajniki organizacji zawodów sportowych (czynności związanych z przygotowaniem, przeprowadzeniem i zabezpieczeniem zmagań sportowych).

W zawodach udział wzięli uczniowie ZSP w Sokołowsku, PSP w Mieroszowie oraz gościnni na swym terenie uczniowie PSP w Kowalowej. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach wiekowych, tj. w kategorii klas V i VI oraz w kategorii klas IV i młodsi.

Uczestnicy po wstępnym przeszkoleniu z zakresu techniki strzelania, prowadzonym przez m.in. srebrne medalistki Mistrzostw Polski w biegu sztafetowym w biathlonie i wspólnej rozgrzewce przystąpili do rywalizacji. W zależności od kategorii do pokonania mieli 1000m lub 1200m z dwoma strzelaniami w pozycji leżącej z karabinków laserowych.

W kategorii starszej wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła Magdalena Kosmalska,
2 miejsce przypadło Martynie Wacław, a miejsce 3 zajęły Weronika Gierczak i Marta Strugała. Wszystkie reprezentowały PSP w Kowalowej. Wśród chłopców zwyciężył Piotr Kędzierski (reprezentant Sokołowska, a miejsce drugie przypadło Krzysztofowi Bednarzowi z Kowalowej.

Następnie do rywalizacji przystąpili młodsi. Wśród dziewcząt 1 miejsce wywalczyła Marcelina Bandurska, na 2 miejscu uplasowała się Nikola Unieżyska, a 3 miejsce przypadło Jaśminie Koziarek - wszystkie reprezentowały szkołę w Sokołowsku. W grupie chłopców bezkonkurencyjny okazał się Bartłomiej Szpargała (PSP Kowalowa, najmłodszy zawodnik UKS Mieroszów), który wyprzedził Piotra Wujdę - 2 miejsce i Filipa Fonfarę - miejsce 3 - reprezentujących PSP w Mieroszowie.

Zawody, choć nie zgromadziły oszałamiającej liczby zawodników (na co wpływ miał zapewne trwający właśnie długi weekend), udowodniły, że wśród uczniów szkół podstawowych jest grupa dzieci uzdolnionych sportowo i zainteresowanych rozwijaniem tych uzdolnień, dla których warto organizować tego typu imprezy. Jest więc ogromna szansa, że "Mieroszowskie Nadzieje Biathlonowe" - skoro okazały się wartościowe pod względem sportowym i organizacyjnym - za rok wystartują po raz drugi, oby w jeszcze silniejszej obsadzie.

POBIERZ PREZENTACJĘ W POWERPOINT