Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny 2014"

2014-05-30

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY 2014"

Konkurs miał charakter jednorazowego testu, bez eliminacji wstępnych. Zadania są ustalane przez Międzynarodową Komisję. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY jest organizacja Association Kangourou Sans Frontieres
z siedzibą w Paryżu. Ogólnopolskim Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Regionalnym Organizatorem Konkursu w województwie dolnośląskim jest Towarzystwo Matematyczne "LIMES"
z Lubina. W tym roku każdy uczestnik zamiast dyplomu uczestnictwa otrzymał układankę ze specjalnym okolicznościowym nadrukiem.

Konkurs tegorocznej XXII edycji odbył się 20 marca 2014r. od 9:00 - 10:30, jednak wyniki otrzymaliśmy w maju.

Łącznie wzięło w nim udział 12 uczniów z klas 1-3 w dwóch kategoriach:
- "Kadet" - klasy I i II gimnazjum,
- "Junior" - klasy III gimnazjum i kl. I licea i technika, i uczniów ZSZ.

Najlepsi:

Kadet klasa 1:
1. miejsce w szkole - Damian Szmulik

Kadet klasa 2:
1.miejsce w szkole Kinga Kucharska

Junior klasa 3:
1.miejsce w szkole - Izabela Urbanik

Układanka pochłaniała niektórych uczestników bardziej niż zadania...

Szkolny organizator konkursu
Anna Szwalec