MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ANIMACJI

2014-11-07

Wielką przyjemnością było dla reprezentantów Klubu Filmowego Krzyk wzięcie udziału w Międzynarodowym Dniu Animacji zorganizowanym po raz pierwszy w Kinoteatrze Zdrowie w Sokołowsku. Pokaz został przygotowany i przeprowadzony przez panią Alicję Jodko, kuratorkę MDA w ASIFA Poland, prowadzącą we Wrocławiu Galerię Entropia.

Uczniowie Gimnazjum wzięli udział w wydarzeniu dnia 7 listopada 2014 w sekcji poświęconej animacjom dla młodzieży i dorosłych. Podczas pokazu zostały zaprezentowane filmy animowane nagrodzone podczas Międzynarodowego Konkursu w Badenii i Wirtembergii oraz dzieła studentów i profesjonalistów nagrodzonych w Portugalii w 2014 roku.

Dla uczniów Gimnazjum pokaz był doskonałą okazją do zapoznania się z różnymi obliczami animacji oraz zaobserwowania różnorodnej tematyki tych filmów. Dzięki ogromnej wiedzy pani Alicji Jodko oraz Jej pasji młodzież zainteresowała się tematem animacji i zamierza rozwijać swoje poszukiwania filmowe w tym kierunku.