Lekcja matematyki w Exploraparku

2014-07-09

W drugim semestrze roku szkolnego 2013/14 część uczniów klas 2b i 3b uczestniczyła w warsztatach matematycznych w Exploraparku w Wałbrzychu. Tematyka nie była przypadkowa, bo zajęcia dotyczyły twierdzenia Pitagorasa. Przygoda rozpoczęła się od wykładu i dyskusji, a później już tylko nauka przez zabawę. Mnóstwo interaktywnych eksponatów wypełniło czas uczniom. Każdy mógł spróbować ułożyć Sudoku obrazkowe, liczbowego fraktala, most bez gwoździ czy rozgryźć łamigłówki logiczne. Czas spędzony aktywnie pomógł usystematyzować wiedzę zdobytą na lekcji. Pani A. Szwalec - organizatorka była z nas dumna, gdy poradziliśmy sobie z większością zadań.
A to dowody jak wspaniale się bawiliśmy - uczyliśmy: