KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH - I ETAP

2017-03-08

Już po raz dziesiąty w naszym gimnazjum odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W I etapie konkursu udział wzięło 117 uczniów, którzy mają tę możliwość dzięki zmienionej formule przeprowadzania testu. We wcześniejszych edycjach mogli wziąć udział tylko ci uczniowie, którzy wcześniej zgłosili swój udział. Wielu uczniów naszej szkoły nie wierzyło w swoje umiejętności oraz ogrom wiadomości i w konsekwencji nie zgłaszało udziału. Od 2016 roku wstępne eliminacje przeprowadzane są na forum klasy i pozwalają wszystkim uczniom na udział.

W pierwszym etapie uczniowie musieli wykazać się szeroką znajomością faktów geograficznych, kulturowych i historycznych dotyczących przede wszystkim Zjednoczonego Królestwa, Irlandii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Kanady, Australii, Nowej Zelandii a nawet Jamajki. Do kolejnego etapu przeszło 19 uczennic i uczniów. Bardzo radosną wiadomością jest to, że każda klasa - nawet 1A i 1B - będzie miała swojego reprezentanta w II etapie.

Laureatom I etapu serdecznie gratulujemy