Konkurs wiedzy o AIDS

2014-02-08

Konkurs został przeprowadzony w związku ze Światowym Dniem Walki o AIDS przypadającym na 1 grudnia. Temat bardzo ważny z punktu widzenia wszystkich ludzi. Celem głównym było uświadomienie młodzieży klas drugich i trzecich skali problemu, a także wskazania właściwych zachowań, które ograniczają ryzyko zakażenia HIV.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach, zgodnie z napisanym regulaminem:

1. Etap I - do którego przystąpili wszyscy uczniowie klas: 2 a, 2 b, 3 a, 3 b odbył się w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa i biologii. Wcześniej na zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa w każdej klasie tematem lekcji był HIV, AIDS
oraz wszystko co wiąże się z tym problemem. Forma - test wielokrotnego wyboru, możliwych kilka odpowiedzi prawidłowych.

2. Etap II - przystąpiło do niego 10 uczniów, którzy najlepiej napisali test na etapie I.

Test składał się tylko z zadań otwartych i wymagał od ucznia udzielenia precyzyjnej odpowiedzi.

Wyniki i miejsca uczniów po II etapie:

Nagrody książkowe oraz drobne upominki zostały ufundowane przez sponsora.
Anna Szwalec
Longina Słowińska