Konkurs "Mistrz Rachunku 2014"

2014-07-04

SZKOLNY KONKURS "MISTRZ RACHUNKU 2014" DLA KLAS I - III

Konkurs "Mistrz Rachunku" ma na celu propagowanie matematyki. Świadomym zamierzeniem organizatorów było sprawdzenie umiejętności szybkiego i pamięciowego liczenia uczniów gimnazjum. Łącznie brało udział 140 uczniów z wszystkich klas.

Konkurs został rozegrany na poziomach roczników. Opracowano 3 rodzaje testów - dla każdego rocznika inny uwzględniający stopień wymagań. Każdy arkusz zawierał 40 działań rachunkowych wymagających od ucznia wykonania obliczeń z zastosowaniem poznanych praw działań na liczbach. Zwycięzcy każdej klasy przystąpili do II etapu - rozgrywki ustnej. W ten sposób wyłoniono trzech zwycięzców konkursu szkolnego.
Konkurs cieszył się uznaniem uczniów, został sprawdzony i oceniony przez nauczycieli matematyki wg spójnych kryteriów.

Wyniki poszczególnych roczników w I etapie:

Klasy pierwsze:

I miejsce - Hubert Woszczek
II miejsce - Weronika Gierczak
III miejsce - Dominik Pacześny i Damian Szmulik

Klasy drugie:

I miejsce -Aleksandra Mielczarek
II miejsce - Kinga Kucharska
III miejsce - Karolina Litwin

Klasy trzecie:

I miejsce - Martyna Foryś
II miejsce - Anna Balcerzak
III miejsce - Piotr Gałązka

Wyniki ostateczne w II etapie:
1. miejsce- Martyna Foryś
2. miejsce -Karolina Litwin
3. miejsce - Dominik Pacześny

Nagrody książkowe za zajęcie pierwszych miejsc w każdej kategorii zostały pozyskane od Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy" w ramach współpracy. Gadżety ufundowało Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Zwyciężczyni - Mistrzyni Rachunku 2014 Martyna Foryś.

Organizatorzy: Anna Szwalec, Jan Nowaczyk