Klub filmowy w Warszawie

2011-04-16

KLUB FILMOWY W WARSZAWIE!!!

W dniach 16 - 17 kwietnia 2011 roku malutka reprezentacja Klubu Filmowego KrzyK wzięła udział w warsztatach i szkoleniu dla liderów klubów filmowych w Warszawie. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu Patrz i zmieniaj, w którym nasze gimnazjum bierze udział od 2009 roku. Jest to projekt edukacji globalnej, wykorzystujący filmy dokumentalne, a jego działania polegają na uświadamianiu uczniom współzależności globalnych na podstawie obejrzanych filmów.

W warsztatach dla liderów klubów filmowych wzięły udział dwie uczennice klas drugich - Patrycja Durczak i Dominika Chowanek. Dziewczyny najbardziej cenią sobie zdobycie umiejętności zadawania konkretnych pytań, organizowania profesjonalnych projekcji i wzbogacania ich różnymi formami dyskusji. Nie bez znaczenia jest również poznanie młodzieży z innych miast Polski zainteresowanej edukacją filmową i działającej w klubach filmowych.

Warsztatom uczniowskim towarzyszyło równoległe szkolenie Wspieranie działań uczniowskich, dla opiekunów klubów filmowych.

Ten słoneczny weekend okazał się być bardzo intensywny, baaardzo długi - zajęcia w grupach trwały do 22.00! - ale niezaprzeczalnym faktem jest, że przyniósł wiele cennych doświadczeń i znajomości, które na pewno będą procentować w przyszłości i przyczynią się do jeszcze bardziej profesjonalnego i szerszego działania naszego Klubu Filmowego.

Szczegółowa relacja ze szkolenia dostępna jest na stronie: http://www.ceo.org.pl/portal/b_patrz_i_zmieniaj_doc?docId=60064

Nie ma to jak Pałac Kultury i Nauki o 5 rano!!! I to w sobotę!

Warszawa po godzinach... z Syrenką w tle ;)

Warszawa po godzinach... z Kolumną Zygmunta w tle

Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia - to brzmi dumnie!