Katedra Notre Dame de Paris - wystawa 2013

2013-12-28

Inspiracją wystawy były lekcje plastyki poświęcone średniowieczu oraz stylowi gotyckiemu. Katedra Notre Dame de Paris (Nasza Pani - odniesienie do Matki Boskiej) stała się motywem prac plastycznych. Uczniowie tworzyli swoje dzieła, poznawszy wcześniej historię budowli. Operowali ciepłymi barwami. W części frontowej umieszczane były przepiękne rozety. Twórcza działalność uczniów, przyczyniła się do wzbogacenia słownika młodzieży o nowe pojęcia plastyczne.