KARKONOSKA REGIONALNA LIGA NARCIARSKA GRUPY AZOTY -FINAŁ

2017-02-20

KARKONOSKA REGIONALNA LIGA NARCIARSKA GRUPY AZOTY -FINAŁ

W styczniu i lutym na trasach biegowych w Sobieszowie, Opawie i Jakuszycach rozegranych zostało 5 biegów w ramach Regionalnej Ligi Narciarskiej Grupy Azoty w biegach narciarskich. W większości biegów uczestniczyli zawodnicy UKS Mieroszów - uczniowie naszego gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Kowalowej.

Dla większości startujących były to pierwsze oficjalne zawody na nartach, więc trema na pewno była duża - zwłaszcza, że nasza młodzież w większości dopiero stawia pierwsze kroki na nartach.

W takiej sytuacji oczywiście nie chodziło o medale i puchary, tylko o poczucie sportowej rywalizacji, nabranie pewności siebie na przyszłość, skonfrontowanie swoich umiejętności z innymi. Z takiej perspektywy starty można uznać za pożyteczne i udane. A zdobyte punkty to "efekt uboczny" całego przedsięwzięcia. Niemniej jednak, skoro nasi zawodnicy zostali nagrodzeni punktami za swoje występy i sklasyfikowani - nie pozostaje nic innego, jak przedstawić przynajmniej końcowe wyniki rywalizacji.

I tak:

kategoria junior D (rocznik 2003-2004) chłopcy:
Bartek Szpargała - 4. miejsce
Kornel Klichowski - 15. miejsce
Mikołaj Cydzik - 16. miejsce
Piotr Gancarek - 17. miejsce

dziewczęta:
Marcelina Bandurska - 15. miejsce
Donata Krajewska - 25. miejsce
Natalia Borkowska - 26. miejsce
kategoria junior C (rocznik 2001-2002)

dziewczęta
Natasza Henko - 8. miejsce
kategoria junior E (rocznik 2005-2006)
dziewczęta
Dominika Bednarz - 24. miejsce

Oczywiście ktoś może powiedzieć, że miejsca odległe, itp., patrząc jednak na czasy poszczególnych biegów, technikę jazdy, zmęczenie po biegu, śmiało można stwierdzić, że zawodnicy robią ciągłe postępy, a Bartek Szpargała, który trenuje trochę dłużej z powodzeniem rywalizuje z najlepszymi, stając na podium lub plasując się tuż za nim w poszczególnych biegach.

Sławomir Foryś