III FESTIWAL WIZUALNY

2015-06-12

Dnia 12 czerwca 2015 roku przedstawiciele Klubu Filmowego Krzyk wzięli udział w III Festiwalu Wizualnym zorganizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu. Tegoroczna edycja nosi tytuł "Człowiek Obiektyw[ny]" i koncentruje się na przedstawieniu człowieka wdzianego w obiektywie i przedstawionego obiektywnie.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji, wśród których znalazły się między innymi wernisaż prac graficznych i fotograficznych, bloki kina animowanego, dokumentalnego, reklam społecznych i fabularnego, warsztaty z zakresu fotografii zakładowej, wykorzystania lamp błyskowych oraz kreatywnych pikseli oraz wykłady "Bohaterowie kina akcji" i "Powrót do Ziemi obiecanej - wątki syjonistyczne w sztuce współczesnej".

Uczestnikom Klubu Filmowego najbardziej podobała się dyskusja dotycząca reklam społecznych oraz filmy przedstawione w bloku kina fabularnego: "Kojot" i "Kot Klary" i omówienie tych filmów przez organizatorów tej części. Ponadto uczniowie naszego Gimnazjum obserwowali prowadzenie warsztatów fotograficznych oraz wzięli udział w projekcji filmu "Ojciec i syn" w ramach kina dokumentalnego.

Udział w Festiwalu Wizualnym dostarczył uczniom naszej szkoły wielu pozytywnych filmowych wrażeń i niewątpliwie stanie się inspiracją dla dalszych działań.
Dziękujemy III Liceum Ogólnokształcącemu za zaproszenie na Festiwal i profesjonalną opiekę, którą otoczono nas podczas wydarzenia.