III Festiwal Filmowy

2013-05-16

Dnia 16 maja 2013r. odbył się III Festiwal Filmowy zorganizowany przez Klub Filmowy KrzyK.

W tym roku Festiwal składał się z trzech części.

Pierwszą z nich były warsztaty filmowe dla klas pierwszych. Ich tematem wyjściowym była jedna z pierwszych etiud filmowych Krzysztofa Kieślowskiego Tramwaj. Podczas warsztatów najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli powtórzyć wiadomości dotyczące osoby Patrona, nauczyć się zasad interpretacji utworu filmowego, zapoznać z działaniami Klubu Filmowego, a także zobaczyć film - reakcję przygotowaną przez uczennice Martynę Drenię i Magdę Nogaj.

Druga cześć Festiwalu poświęcona była charakteryzacji filmowej i przeznaczona była dla uczestników Klubu Filmowego KrzyK. Warsztaty rozpoczęły się od przedstawienia historii i znaczenia charakteryzacji filmowej i pokazania przykładów najlepszych charakteryzacji w filmach. Następnie uczestnicy warsztatów przeszli do najzabawniejszego i najciekawszego etapu - charakteryzowania siebie samych. Efekty ich działań charakteryzatorskich były szokujące.

Ostatnią, a zarazem najbardziej oficjalną częścią Festiwalu była Gala Festiwalowa. Wzięli w niej udział pani Dyrektor, zaproszeni goście w osobach Rodziców, absolwenci gimnazjum - członkowie Klubu Filmowego oraz obecni uczestnicy Klubu Filmowego. Gala rozpoczęła się od wystąpienia pani Dyrektor oraz prezentacji wyniku działań warsztatów charakteryzatorskich. Następnie przedstawiony został przekrój działań Klubu Filmowego. Każdy rok działalności został zobrazowany jednym filmem. Pozwoliło to na uzyskanie szerszej perspektywy działań Klubu i było świetną okazją na pochwalenie się dotychczasowymi osiągnięciami Klubu Filmowego KrzyK.

Festiwal przebiegał w milej, rodzinnej atmosferze - przy kawie i cieście. Rodzice z radością patrzyli na swoje dzieci, które czy to w roli aktora, montażysty czy reżysera pierwsze kroki filmowe mają już za sobą. Członkowie Klubu z dumą rozglądali się po sali kinowej, donosili kawę, przyjmowali komplementy i już kombinowali, co pokazać za rok na kolejnym festiwalu filmowym.