II MIEJSCE W VIII PRZEGLĄDZIE TEATRÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

2011-06-06

Dnia 06 czerwca 2011 na scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbył się VIII Przegląd Teatrów Anglojęzycznych. Jak co roku Przegląd został zorganizowany przez Zespół Szkół Gminnych Nr 2 w Wałbrzychu. Naczelnym celem Przeglądu jest propagowanie znajomości języka angielskiego, motywowanie do pogłębiania wiedzy z zakresu literatury anglojęzycznej, jak i rozwijanie wrażliwości artystycznej w uczniach.

W tym roku Koło Języka Angielskiego naszego gimnazjum przygotowało przedstawienie Midsummer Night’s Dream - Sen Nocy Letniej. Jak co roku opracowana została nowoczesna ścieżka muzyczna, a sztuka Szekspira została zmodyfikowana i dostosowana do potrzeb młodego aktora i widza.

Przedstawienie zdobyło II miejsce Przeglądu, ustępując tylko przedstawieniu, które zostało przygotowane przez uczniów Gimnazjum Nr 13 w Wałbrzychu.

Największym zaskoczeniem było otrzymanie przez Olgę Jabłońską tytułu Najlepszego Aktora /w poprzednim roku ten tytuł również otrzymał uczeń naszej szkoły – Michał Cydzik/.

Najbardziej cieszyła żywa reakcja publiczności gimnazjalnej, zgromadzonej w teatrze. Utwierdziła ona tym samym organizatorów i uczestników w przekonaniu, że takie wydarzenie kulturalne jest obowiązkową imprezą wszystkich pasjonatów języka angielskiego.

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomem oraz książkami, torbami i słownikami anglojęzycznymi wydawnictwa Longman.

Próba generalna – jak zawsze na wałbrzyskim rynku.Próba generalna – jak zawsze na wałbrzyskim rynku.

Ostatnie „próbki” scenariusza.Ostatnie „próbki” scenariusza.

Nasza Olka „Najlepszą Aktorką”.Nasza Olka „Najlepszą Aktorką”.

CongratulationsCongratulations