II edycja Pucharu Polski w biathlonie

2014-02-13

W dniach 13-14.02.2014 roku w Jakuszycach odbyły się zawody "Puchar Polski I kategorii" w biathlonie. Udział w nich wzięło 2 uczniów naszej szkoły.
W pierwszym dniu zmagania biathlonistów odbywały się w konkurencji -bieg indywidualny, tj. bieg na dystansie z trzema strzelaniami dwukrotnie z pozycji leżąc i raz z pozycji stojąc. Każdy niecelny strzał skutkował doliczeniem 30 sekund do czasu uzyskanego w biegu.

Nasi reprezentanci rywalizujący w kategorii młodzika mieli do pokonania dystans 8 km chłopcy i 6 km dziewczęta. Dla Krystiana Gonery był to pierwszy w życiu start w biathlonie zimowym, gdzie strzelanie odbywało się z broni palnej. Niestety emocje wzięły górę i nie ustrzegł się on błędów podczas strzelania, z 11 niecelnymi strzałami zajął 27 miejsce.
Zdecydowanie lepszy start zaliczyła Martyna Foryś, która popełniła tylko 4 błędy podczas strzelania i po niezłym biegu zajęła wysokie 7 miejsce.

W drugim dniu zawodów odbyły się biegi sprinterskie. Młodzicy rywalizowali na dystansie 6km a młodziczki na 4,5 km. Podczas biegu dwukrotnie wykonywali strzelanie raz w pozycji leżąc i raz w pozycji stojąc, każdy niecelny strzał powodował konieczność obiegnięcia dodatkowej rundy karnej długości 100m.

Krystian Gonera zdecydowanie poprawił swoje strzelanie i z 5 niecelnymi strzałami zajął 26 miejsce. Martyna Foryś spudłowała 6-krotnie lecz dzięki swemu doświadczeniu i dobremu biegowi zajęła wysokie 11 miejsce.

Zawody w Jakuszycach były 2 edycją Pucharu Polski. Miejsca i punkty rankingowe wywalczone podczas startów w Dusznikach Zdroju i Jakuszycach klasyfikują Martynę Foryś na 7 miejscu Pucharu Polski młodziczek.
Krystian Gonera zdobywał punkty tylko w zawodach 2 edycji co pozwala mu na zajmowanie 37 pozycji w klasyfikacji młodzików w Pucharze Polski w biathlonie.

Sławomir Foryś