II EDYCJA MIEROSZOWSKICH TALENTÓW BIATHLONOWYCH.

2016-10-18

Mieroszowskie Talenty (Nadzieje) Biathlonowe to impreza, która od kilku lat pojawia się w kalendarzu wydarzeń sportowych naszej gminy. Tegoroczna edycja odbyła się 17 października. Areną zmagań był stadion przy ul. Sportowej.
Głównym organizatorem imprezy było Mieroszowskie Centrum Kultury, jednak ważną rolę w przeprowadzeniu imprezy odegrali członkowie naszego UKS-u, którzy oprócz sportowej rywalizacji zajęli się także szkoleniem strzeleckim młodszych kolegów oraz sędziowali na strzelnicy. Bohaterami dnia byli jednak uczniowie szkół podstawowych z naszej gminu, dla których głównie zorganizowano zawody.
Zanim pierwsi zawodnicy wyruszyli na start odbył się pokaz strzelania z broni laserowej - każdy uczestnik rywalizacji mógł zapoznać się z karabinkiem, spróbować swoich sił na strzelnicy. Rad cierpliwie udzielali zawodnicy UKS Mieroszów.

Potem nadszedł czas rywalizacji. Pierwsi na trasę wyruszyli gimnazjaliści. Wśród dziewcząt miejsca na podium przypadły; 1. Nikoli Unieżyskiej, 2. Marcelinie Bandurskiej i 3. Natalii Borkowskiej.

Wśród panów najlepszy był Bartek Szpargała. Drugie miejsce zajął Daniel Ochap, a trzecie Piotr Wujda.

Następnie do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych, a gimnazjaliści czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

Pełne wyniki rywalizacji zainteresowani mogą znaleźć na stronach MCK Mieroszów. Na koniec należy jednak stwierdzić, że impreza była udana - ręce same składały się do oklasków.