Gimnazjum na językach

2013-06-11

GIMNAZJUM NA JĘZYKACH!!!

Dnia 11 czerwca 2013 roku w Publicznym Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie odbył się DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.

Głównym celem imprezy była popularyzacja oraz wzbudzenie wśród młodzieży zainteresowania uczeniem się języków obcych.

Najważniejszą i najbardziej oczekiwaną częścią dnia był "I Szkolny Konkurs Teatrów Anglojęzycznych". Uczniowie pracowali w grupach teatralnych, które samodzielnie stworzyli na początku maja. W pierwszej części konkursu zaprezentowały się grupy, których przedstawienia bazowały na arcydziełach Szekspira: Sen Nocy Letniej oraz Romeo i Julia. W drugiej części konkursu wystawione zostały popularne bajki: Kopciuszek, Brzydkie Kaczątko oraz Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. W przygotowanie swoich przedstawień wszyscy uczniowie włożyli bardzo dużo pracy: opanowanie tekstu w języku angielskim, przygotowanie dekoracji, muzyki i odpowiedniego oświetlenia. Pokazom towarzyszyło duże zainteresowanie uczniów i nauczycieli.

Podsumowaniem dnia był apel, podczas którego pani dyrektor Anna Kulińska ogłosiła zwycięzców wszystkich konkursów i wręczyła im dyplomy i nagrody.