Gimnazjada w narciarstwie biegowym

2014-02-04

W dniach 04-05.02.2014r w Jakuszycach odbyła się Dolnośląska Gimnazjada w narciarstwie biegowym, w której udział wzięło 12 uczniów naszej szkoły.
W pierwszym dniu rywalizacji odbyły się biegi na dystansie 2 km techniką klasyczną.
W kategorii dziewcząt wspaniały wynik osiągnęła Martyna Foryś, która zajęła 11 miejsce.

Dobrze spisała się Julia Skibska, która zdobyła 25 miejsce, na miejscu 27 zawody ukończyła Ewelina Gierczak.

Kinga Kucharska uplasowała się na 29 miejscu, Magdalena Kosmalska zajęła 34 pozycję, tuż za nią na 35 miejscu finiszowała Weronika Gierczak a Wiktoria Sobecka była 39.

Wśród chłopców najlepiej spisał się Krystian Gonera, który zajął miejsce 19, Michał Lipka zajął 31 miejsce, a na 38 pozycji uplasował się Sebastian Ochap.

Kolejni nasi reprezentanci zajmowali miejsca Kamil Namlik zajął 39 pozycję a Adrian Rogulski 40 miejsce.
W drugim dniu rozegrane zostały biegi sztafetowe 4x 2 km techniką klasyczną.

Sztafeta dziewcząt w składzie: Ewelina Gierczak, Julia Skibska, Martyna Foryś i Kinga Kucharska po wspaniałym i zaciętym biegu zdobyła brązowe medale zajmując III miejsce.

Sztafeta chłopców w składzie Krystian Gonera, Michał Lipka, Sebastian Ochap i Kamil Namlik zajęła 5 miejsce.

Dzięki dobrym występom indywidualnym i w biegu sztafetowym drużyna dziewcząt wywalczyła III miejsce w klasyfikacji drużynowej a drużyna chłopców sklasyfikowana została na 5 pozycji.