Gimnazjada Dolnośląska.

2011-01-25

WSPANIAŁY POPIS NARCIARZY PODCZAS DOLNOŚLĄSKIEJ GIMNAZJADY

W dniach 25-26.01.2011r w Jakuszycach odbyły się zawody Finał Dolnośląskiej Gimnazjady w narciarstwie biegowym, w których udział wzięło 9 uczniów naszego gimnazjum.

W pierwszym dniu rywalizacji odbyły się biegi indywidualne na dystansie 3km techniką klasyczną. W kategorii dziewcząt najwyższy wynik osiągnęła Karolina Turkowicz, która zajęła 7 miejsce a tuż za nia na miejscu 8 znalazła się Kamila Żuk, miejsce 11 zdobyła Edyta Nowak a Karolina Kłysz była 18. Startująca po raz pierwszy Magda Waligóra była 40. Wśród chłopców najlepiej spisali się Patryk Dąbrowski, który zajął 5 miejsce i Dawid Żełajtys, który był 6. Dobrze również wypadli Martin Marcińczyk, który zajął 15 miejsce i Krystian Gawlik, który był 23 w gronie 53 zawodników.

W drugim dniu rozegrane zostały biegi sztafetowe 4x 3 km techniką klasyczną. Sztafeta chłopców w składzie: Dawid Żełajtys, Krystian Gawlik, Martin Marcińczyk i Patryk Dąbrowski po zaciętej walce wywalczyła 4 miejsce. Sztafeta dziewcząt w składzie: Edyta Nowak, Kamila Żuk, Karolina Kłysz i Karolina Turkowicz po wspaniałym biegu zdobyła srebrny medal.

Dzięki bardzo dobrym występom drużyna chłopców zdobyła III miejsce a drużyna dziewcząt II miejsce i tytuł wice-mistrzyń Dolnego Śląska.

Całej drużynie składamy wielkie GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!