GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

2012-03-22

Dnia 22.03.2012 roku odbyła się w naszym gimnazjum Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych.

Naczelnym celem tego wydarzenia jest przedstawienie uczniom klas trzecich oferty szkół ponadgimnazjalnych, a tym samym pomoc w podjęciu przez nich świadomej decyzji dotyczącej ich dalszej edukacji.

W tym roku osobą odpowiedzialną za organizację tego wydarzenia była wychowawczyni klasy 3b - pani Anna Maślankiewicz, której pomagali pozostali wychowawcy klas trzecich: pani Katarzyna Miłosz i pan Zbigniew Szpargała. Dużą pomocą dla organizatorów wydarzenia byli uczniowie, którzy zgłosili swoją chęć pomocy w Giełdzie i zatroszczyli się o przywitanie gości, pomoc w przygotowaniu sprzętu technicznego, przygotowanie i posprzątanie sal, a przede wszystkim przyjazną atmosferę.

Przygotowania do Giełdy rozpoczęły się w drugim tygodniu lutego, kiedy to do szkół rozesłane zostały zaproszenia i karty zgłoszenia. Następnie każdej szkole, która potwierdziła swój udział w wydarzeniu, zostało wyznaczone stanowisko do prezentacji.

Uczniowie klas trzecich chętnie przyglądali się profesjonalnym prezentacjom szkół, zbierając informacje o sposobach rekrutacji, dodatkowych punktach i profilach dostępnych w interesujących ich szkołach i dzięki temu zdecydować się, w której szkole "już niebawem" chcieliby się uczyć.