Gala Talentów

2014-03-21

W dniu 21 marca 2014 r w auli Audytorium Novum wałbrzyskiej PWSZ odbyła się "Regionalna Gala Talentów" tj. doroczne prezentacje utalentowanych uczniów szkół regionu wałbrzyskiego. Prawo do udziału w Gali mają tylko szkoły, które posiadają certyfikat "Szkoły Odkrywców Talentów". Nasze gimnazjum reprezentowała uczennica klasy trzeciej -Martyna Foryś.

Martyna jest uczennicą, która z powodzeniem łączy naukę z pasją. Od wielu lat trenuje biathlon i narciarstwo biegowe odnosząc liczne sukcesy sportowe, o których mogliśmy wielokrotnie przeczytać w lokalnej prasie. Podczas Gali wystąpiła ona z prezentacją swojej pasji - biathlonu, przedstawiając własne osiągnięcia oraz wytrwałość i determinację w dążeniu do mistrzostwa.

Pokaz ten rozpoczęła od omówienia w kilku zdaniach początków zainteresowania się tą dyscypliną sportu, o sytuacjach mających bezpośredni wpływ na rozpoczęcie uprawiania sportu i o przebiegu dotychczasowej kariery sportowej. Następnie zaprezentowała film przedstawiający pokrótce cykl przygotowań do sezonu, udział w zawodach narciarskich i biathlonowych oraz najważniejsze sukcesy sportowe. Aby w pełni zaprezentować swoją dyscyplinę sportową i przyciągnąć uwagę publiczności Martyna w trakcie swej prezentacji wystąpiła w stroju narciarskim- startowym z nartami i karabinkiem biathlonowym. Prezentacja była ciekawa i podobała się publiczności, o czym świadczyć mogły gromkie brawa po jej zakończeniu.

W mieroszowskim gimnazjum rozwija się zainteresowania i pasje uczniów. Udział w tegorocznej "Gali Talentów" to już drugi występ naszych utalentowanych uczniów przedstawiających swoje zdolności. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem i determinacją rozwijają swoje pasje.