Finał Boguszowskiej Ligi Biegów Przełajowych

2014-05-26

W dniu 26 maja 2014 r. w Boguszowie Gorcach odbyły się zawody w biegach przełajowych "Boguszowska Liga Biegów Przełajowych"- 3 edycja. Udział w nich wzięło 7 uczniów naszej szkoły. Podobnie jak w poprzednio uczniowie klas pierwszych i drugich walczyli na trasie długości 1600metrów a uczniowie klas trzecich na dystansie 2000metrów. W rywalizacji dziewcząt gimnazjalistki z Mieroszowa zajęły pierwsze trzy miejsca: 1 miejsce - Wiktoria Sobecka, 2 miejsce- Kinga Kucharska, 3 miejsce -Magdalena Kosmalska. Ponadto wysokie lokaty zajęły Martyna Wacław -6 miejsce i Weronika Gierczak -7 miejsce. W kategorii klas III w biegu na dystansie 2 km wśród dziewcząt wyśmienicie spisała się Martyna Foryś, która zajęła 3 miejsce. W rywalizacji chłopców także po wyśmienitym biegu trzecie miejsce wywalczył Michał Lipka. Zawody te kończyły tegoroczną edycję Boguszowskiej Ligii Biegów Przełajowych.

Wyniki uzyskane w trzech startach wyłoniły zwycięzców Ligii. W kategorii dziewcząt klas I-II gimnazjum całe podium należało do uczennic naszej szkoły. Zwyciężczynią Ligii została Kinga Kucharska, miejsce 2 wywalczyła Wiktoria Sobecka a na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Kosmalska. Na miejscu 6 sklasyfikowana została Martyna Wacław a tuż za nią na 7 pozycji znalazła się Weronika Gierczak.

W kategorii dziewcząt klas III gimnazjum w finale Ligii Martyna Foryś wywalczyła 2 miejsce. Wśród chłopców w kategorii klas III na 3 stopniu podium w klasyfikacji generalnej znalazł się Michał Lipka a Krystian Gonera ukończył cykl na 5 miejscu.

GRATULUJEMY!!!